Тему суверенітету з Путіним не обговорював, — Лукашенко

Тему суверенітету Білорусі в ході триденних переговорів з Володимиром Путіним в Сочі «навіть не порушували» — заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко журналістам у п’ятницю після завершенні переговорів.


«Ми виходимо з того, що сьогодні є дві держави» — сказав Лукашенко, додавши, що вони з Путіним не були інціаторамі розпаду СРСР. Разом з тим Лукашенко сказав, що «суверенітет» є для нього є «святим», «незалежність» — «поняттям відносним». Він сказав, що готовий розглядати єднання з Росією настільки, наскільки до цього готові громадяни двох країн. Путін додав, що «повністю незалежних держав» в світі зараз не існує.

За словами Путіна, президенти домовилися проаналізувати всі аспекти Союзного договору між Росією і Білорусією. Мовляв, усі цілі зустрічі з Лукашенком були досягнуті. Каже, що запросив президента Білорусії в Сочі не лише для переговорів, але й щоб «дати йому можливість трохи відпочити». Напередодні президенти разом каталися на лижах, в п’ятницю грають в хокей.

За словами Лукашенка, на переговорах не порушувалося питання щодо компенсації Білорусії в зв’язку з «податковим маневром» в Росії. При цьому саме проблему зниження доходів після цього маневру Лукашенко раніше називав однією з найважливіших у відносинах з Росією.

Останнім часом низка коментаторів пишуть про посилення тиску Москви на Мінськ. Остаточною метою цих зусиль іноді називається приєднання Білорусі до Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...