Таджикистан і Киргизія зупинили збройний конфлікт

Таджикистан і Киргизія домовилися припинити прикордонний збройний конфлікт і відвести війська, після чого зібрати робочу групу для створення умов переговорів.

Про це повідомляє Національне інформаційне агентство Таджикистану «Ховар».

«Комісії з врегулювання збройного конфлікту на прикордонних районах РТ і КР (Таджикистану і Киргизії) … обговорили причини та наслідки інциденту, прийшли до обопільної згоди припинити збройний конфлікт, відвести особовий склад і бойову техніку до місць постійної дислокації, вжити заходів до недопущення ескалації напруженості» , — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що дві країни також домовилися створити спільну робочу групу з числа співробітників правоохоронних органів і співробітників виконавчої влади двох країн для повної реалізації намічених заходів, а також створення умов для плідних переговорів.

Раніше Таджикистан відкрив вогонь по киргизьким прикордонних заставах. За даними ЗМІ, спочатку почалася перестрілка в місцевості «Головний», в результаті якої постраждали цивільні особи і військові Киргизії.

Після цього Таджикистан відкрив вогонь по прикордонних заставах «Капчигай», «Мін-Булак», «Достук», а також з прикордонних постів «Кожогар» і «Булак-Баші». В результаті мінометного обстрілу сталося загоряння будівлі прикордонної застави «Достук» Баткенську прикордонного загону.

На кордоні Киргизії і Таджикистану в середу, 28 квітня, між місцевими жителями стався конфлікт в районі водорозподільного пункту «Головний», який таджицька сторона вважає своєю територією, киргизька — спірною. У ніч на четвер, 29 квітня, за повідомленням Прикордонної служби Киргизії, ситуація погіршилася і зараз є «напруженою». У Киргизії за даним фактом розпочато досудове розслідування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...