Суд усунув Супрун від виконання обов’язків міністра через її іноземне громадянство

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про тимчасову заборону Уляні Супрун виконувати повноваження міністра охорони здоров’я у зв’язку із наявністю у неї іноземного громадянства. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті судової установи.


Зокрема зазначається, що суд розглянув заяву народного депутата Ігоря Мосійчука (Радикальна партія Олега Ляшка) та тимчасово заборонив Супрун здійснювати будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я.

Водночас їй не заборонено здійснювати повноваження, які були делеговані їй як заступнику міністра.

«Своє рішення суд мотивував наявністю ознак очевидної протиправності у тимчасовому виконанні першим заступником міністра охорони здоров’я України повноважень такого міністра у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями… Окрім того суд врахував доводи позивача про те, що у 2015 році Супрун Уляна Надія отримала громадянство України і, водночас, досі перебуває у іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України сьоогодні підтвердило інформацію, поширену у соцмережі, про часткову судову заборону Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Уляна Супрун в коментарі виданню NEW FORMAT розповіла, що про таке рішення суду МОЗ дізналося із засобів масової інформації.

Уляна Супрун понад два роки, з липня 2016 року, виконує обов’язки міністра охорони здоров’я. За час її урядування, у системі охорони здоров’я України почалося фактичне реформування галузі.

В Кабінеті Мінстрів заявили, що оскаржуватимуть таке рішення суду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...