США заявили, що завдали авіаудар по талібам всупереч перемир’я

Американські військові в Афганістані заявили про перший за 11 днів авіаудар по бойовикам радикального руху «Талібан».

«США 4 березня завдали авіаудар по бойовикам руху Талібан, які проводили активні атаки на КПП афганських збройних сил в повіті Нахр-е-Сарадж в провінції Гільменд. Це був оборонний удар, необхідний для зриву атаки», — написав у Twitter представник Збройних сил США в Афганістані полковник Сонні Леггетт.

Він додав, що керівники «Талібану» обіцяли скоротити масштаби насильства, а не збільшити кількість нападів. Крім того, американські військові закликали талібів «припинити непотрібні напади і дотримуватися зобов’язань» і запевнили, що будуть захищати своїх союзників.

«Хочу прояснити: ми віддані миру, проте несемо відповідальність за захист наших партнерів з сил оборони і безпеки Афганістану. Афганці і США дотримувалися положення в рамках угод. Однак таліби явно прагнуть звести нанівець цю можливість і намір ігнорувати волю народу до досягнення миру», — підкреслив Леггетт.

Про напад талібів на два КПП поблизу міста Кундуз повідомили місцеві афганські джерела. За їхніми даними, загинули 18 солдатів і троє поліцейських, ще десять військових таліби взяли в полон.

В кінці минулого тижня в Катарі відбулася урочиста церемонія, на якій США і «Талібан» підписали першу за більш ніж 18 років війни угоду про мир. Воно передбачає, що Штати скоротять чисельність військ в Афганістані, а потім, якщо «Талібан» утримається від насильства, продовжать протягом 14 місяців виводити і свої сили, і сили НАТО. Натомість «Талібан» повинен відмовитися від використання афганської території для нападу на США і інші країни.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...