Спецпредставник США відправився в Кабул для переговорів по афганському мирному процесу

Спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад відправився в Кабул для обговорення питань початку міжафганських переговорів.

«Спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад відправився в Доху, Ісламабад, Кабул, Осло і Софію», — повідомило відомство. «У Досі і Кабулі Халілзад буде домагатися дозволу питань, що залишилися напередодні міжафганських переговорів, в тому числі про остаточний обмін полоненими і скорочення рівня насильства», — підкреслює Держдепартамент.

«В Ісламабаді Халілзад буде домагатися підтримки з боку Пакистану зусиль по міжафганських переговорам. В Осло і Софії Халілзад поділиться з союзниками по НАТО останніми даними по афганському мирному процесу», — наголошується в документі.

«Сторони зараз як ніколи близькі до початку переговорів, які є наступним ключовим кроком для закінчення 40-річної війни в Афганістані. Хоча в питанні обміну полоненими досягнуто значного прогресу, для повного вирішення питання потрібні додаткові зусилля», — додало також американське відомство.

29 лютого в Досі США і рух «Талібан» підписали мирну угоду. Згідно з домовленостями, Сполучені Штати, їх союзники і коаліція мають намір вивести протягом 14 місяців всі війська з Афганістану. Таліби в свою чергу гарантують не використовувати територію Афганістану для дій, що становлять загрозу для безпеки США і їх союзників.

До початку переговорів про постійне і всеосяжне припинення вогню в якості заходів зміцнення довіри повинні бути звільнені до 5 тис. прихильників руху і до 1 тис. осіб, що утримуються талібами.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...