Сергій Соболєв закликав Раду направити гроші на підтримку освіти

Роботу парламенту першого вересня потрібно було б розпочати із вирішення питання погашення боргів перед освітою, а не з перенаправлення грошей на сумнівні схеми.

Про це заявив заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час виступу у Верховній Раді.

«Перше вересня стартувало з відібраними в освіти грошима, але потрібно виконувати всі зобов’язання, які держава має перед освітянами, перед дітьми, – це очевидно. Нам би треба було розпочати роботу з того, щоб повернути борги освіті. І зробити це не лише тому, що сьогодні перше вересня, а тому, що борги очевидні, враховуючи особливий процес навчання», – наголосив народний депутат.

Сергій Соолєв переконаний, що спрямувати необхідні галузі освіти гроші можна шляхом зупинення того законопроєкту, яким влада 5млрд гривень з бюджету віддає одній компанії.

«Це – безпрецедентний процес, держава цим «гралася» на початку 90-х років, на початку 2000-х, коли державні гарантії роздавалися на мільярди, десятки мільярдів гривень. Колеги, подивіться статистику, скільки повернуто, і де зараз ці горе-керівники державних підприємств, які відмили ці кошти й не повернули державі ні копійки та зараз переховуються за кордоном? Ми далі продовжуємо цю практику?» – обурився політик.

Фракція «Батьківщина», запевнив Сергій Соболєв, не буде голосувати за такі законопроєкти. Депутат нагадав, що на погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій та комітетів підняв питання фактично штучного доведення до банкрутства найкращої працюючої компанії України – «Енергоатом».

«Очевидно, що компанія штучно доводиться до банкрутства, кошти, які вимиваються через недолугу політику уряду фактично ведуть до того, що в кінці року компанію доведеться фінансувати з держбюджету. Але пішли ще далі – уряд прийняв рішення про передачу теплової енергетики на «Нафтогазу». Ми спочатку йдемо на анбандлінг, ділячи «Нафтогаз» на три компанії, а тепер теплову енергетику віддаємо назад НАК «Нафтогаз». Через такі недолугі рішення ми й маємо такий стан економіки. І коронавірус – лише один з факторів. Ключове ж – це позиція уряду та його політика», – підсумував народний депутат.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Loading...