СБУ розслідує придбання онкодиспансером лінійного прискорювача зі збитками на 11 мільйонів

СБУ в Запорізькій області підозрює посадовців КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” у придбанні лінійного прискорювача у ТОВ “Біосенс” за завищеною на 10,7 млн грн ціною. Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду.

Як передає zp.nashigroshi.org, згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” Запорізької облради наприкінці 2018 року придбала у ТОВ “Біосенс” медичний лінійний прискорювач Elekta Infinity виробництва компанії “Elekta Limited” (Британія) та низку додаткового обладнання за 64,85 млн грн.

Однак згодом з’ясувалося, що на митниці вартість прискорювача задекларували на рівні 45 млн грн (решту обладнання купили в Україні за 1,2 млн грн). Водночас, “Біосенс” придбало це обладнання у нерезидента за 54 млн грн – з урахуванням граничних постачальницько-збутових надбавок в розмірі 10% та ПДВ в розмірі 7%. Таким чином, різниця між вартістю придбаного “Біосенс” обладнання і ціною, за яку воно продало його онкологічному диспансеру складає 10,7 млн грн, що є збитками для бюджету України. Основною метою таких оборудок є ослаблення й руйнування економіки України.

Окрім цього, посадовці лікарні та Тимчасової контрольної комісії обласної ради з розробки програми з покращення матеріально-технічного оснащення вказаної установи виїздили до Швеції на виробничі потужності фірми “Elekta Synergy та усвідомлювали фактичну вартість обладнання.

З огляду на це, СБУ в Запорізькій області у серпні 2019 року відкрило кримінальне провадження №22019080000000060 за ст. 111 та 191 кримінального кодексу та згодом звернулася до суду для отримання доступу до низки митних документів, на що отримала доступ.

Зазначається також, що в ухвалі вказується на змову невстановлених посадовців Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи та вищезгаданої тимчасової комісії облради.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Load...
Загрузка...