СБУ планує допитати сьогодні колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина

Служба безпеки України планує допитати сьогодні колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина.

Розслідування ведеться в зв’язку з угодами, які раніше підписав з російським керівництвом втік з країни президент Віктор Янукович.

Розслідування ведеться з березня, у справі фігурує стаття «державна зрада». В рамках нього допитали або планують викликати в СБУ кілька людей, в тому числі колишніх і діючих депутатів Верховної Ради України, а також кількох міністрів в уряді Віктора Януковича. Приводом послужили т.зв. «Харківські угоди», які незабаром після перемоги на виборах уклав з Москвою тоді ще президент України. Цей документ серед іншого продовжував термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму на чверть століття, натомість Києву гарантувалися знижки на російський газ.

Однак тепер українські слідчі наполягають, що як такої знижки не було, а Кремль лише штучно завищив ціну на паливо перед підписанням угоди. Через кілька днів після підписання угоди, його ратифікував парламент України. «За» проголосували більше половини з 450 депутатів Ради.

Раніше звинувачення в державній зраді через Харківських угод заочно пред’явили самому Віктору Януковичу. Більше 7 років тому він втік з країни в Росію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...