Росія відповіла на заяви про плани створення військової бази в Лівії

Москва не планує створювати військову базу в Лівії, відповідних запитів на адресу лівійської влади не направлялося, заявив посол Росії в Єгипті Георгій Борисенко.


Раніше міністр внутрішніх справ Уряду національної згоди Лівії Фатхі Башага в інтерв’ю агентству Блумберг заявив про необхідність «перешкодити планам Росії створити бази в Сирті і Джуфра».

«У Росії таких планів немає. Ніяких запитів з російської сторони на адресу лівійської влади про створення будь-якої військової бази, морського пункту базування не робилося», — сказав посол в ефірі єгипетського телеканалу TEN, відповідаючи на відповідне запитання ведучого.

У Лівії триває протистояння між Урядом національної згоди Файєз Сарраджа, яке контролює Тріполі і території на заході країни, і Лівійською національної армією під командуванням маршала Халіфи Хафтара, яка співпрацює з парламентом на сході країни. УНЗ підтримує Туреччина і Катар, а ЛНА — Єгипет і ОАЕ.

У лютому Башага заявив, що влада в Тріполі «не заперечували б» проти будівництва американської бази в Лівії для стримування Росії. У червні турецька газета Yeni Safak з посиланням на військові джерела повідомила, що Туреччина готується до створення двох постійних баз на території Лівії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...