Росія готова обговорювати з Києвом нормалізацію відносин, заявив Лавров

Росія готова обговорювати з керівництвом України нормалізацію двосторонніх відносин, але не врегулювання в Донбасі, про це потрібно говорити з самопроголошеними Луганській і Донецькій народними республіками, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.


«Якщо ж наші колеги, включаючи президента (України Володимира) Зеленського, хочуть обговорювати нормалізацію двосторонніх відносин, то ласкаво просимо, ми до такої розмови завжди, завжди готові», — сказав Лавров.

Він зазначив, що глава МЗС України Дмитро Кулеба та президент Зеленський роблять запити для розмови на тему врегулювання в Донбасі, що в Москві бачиться як прагнення «переграти мінські домовленості і представити Росію як сторону конфлікту».

«На що ми говорили: «Дорогі друзі, це треба обговорювати не з нами, а, як ви і погодилися в рамках мінських домовленостей, треба обговорювати з Донецьком і з Луганськом». Там прямо і записано, що ключові етапи врегулювання повинні бути предметом консультацій і узгодження з Донецьком і Луганськом», — сказав російський міністр.

«А коли говорять, що у нас там назріває неприємна ситуація на лінії зіткнення, ми хочемо поговорити з міністром Лавровим або з президентом Путіним — це не до нас. І президент на зустрічі з Олександром Григоровичем Лукашенко (президент Білорусі) на днях в Кремлі дуже чітко сказав, що якщо вони про це хочуть розмовляти, то адресат повинен бути інший», — підкреслив Лавров.

«Я чув, що Зеленський сказав, що він доручив (Андрію) Єрмаку, главі свого офісу, домовлятися про терміни, місце та місто, і що місце неважливо, тому що кожен день зволікання означає, що гинуть люди», — сказав глава російської дипломатії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...