Росію може очікувати велика нафтова криза

Продажі бензину на російському оптовому ринку почали приносити нафтовикам збитки, підрахували експерти «Аналітика товарних ринків».

За минулий тиждень ціна на бензин АІ-92 на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинної біржі впала нижче собівартості, до 35,77 тис. руб. за 1 т. У той же час витрати нафтовиків становлять 38,07 тис. руб. за 1 т. Чистий збиток — 2,3 тис. руб. на 1 т.

Основна причина — зростання виплат по демпферному механізму, який зобов’язує нафтовиків платити державі частину премії, яку він здобув від падіння цін на експортному ринку. Якщо в січні демпфер становив 100 руб. за 1 т, то тепер — більше 17 тис. руб. за 1 т.

Багато в чому на ситуацію вплинуло різке падіння попиту на бензин. Значне зменшення автомобільного трафіку відбулося на тлі поширення коронавірусу і введення карантинних заходів.

Влада Росії поки не обговорює додаткові заходи з підтримки галузі, сказав РБК федеральний чиновник. Президент Лукойлу Вагіт Алекперов заявив «Інтерфаксу», що законодавство потрібно коригувати, але після карантинного періоду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...