Російський танк «Армата» виявився небоєздатним

До кінця 2019 року «Уралвагонзавод» поставить Міноборони Росії всього 16 машин на базі універсальної гусеничної платформи «Армата».

Це пояснюється необхідністю продовжити випробування зброї і обережністю російського військового відомства в оцінках його можливостей, повідомляє «Військово-промисловий кур’єр». Відзначається, що ряд систем озброєння танка Т-14 «Армата» вимагає подальшої апробації та дослідної експлуатації у військах.

«Судячи з усього, така доробка може торкнутися силової установки, трансмісії, прицільного комплексу. Для танкової гармати треба розробити нову номенклатуру боєприпасів, включаючи керовані, з підривом на траєкторії польоту», — пише газета. Крім того, є «питання і до контролю екіпажу, що знаходиться в броньованій капсулі, за бойовою обстановкою навколо танка».

«Повернути капсулу, як вежу, не представляється можливим, тому упор робиться на оптичні засоби і електроніку, які в бою можуть підвести. Все це спонукає Міноборони проявляти граничну обережність у вирішенні про закупівлі великих партій», — йдеться в матеріалі.

Видання нагадує, що «Уралвагонзавод», згідно з укладеним з Міноборони контрактом, повинен до кінця 2021 року надати 132 машини, створених на платформі «Армати», тобто по 32 вироби щорічно.

«Але навіть з урахуванням даної партії його заборгованість складе 28 машин. Провести їх за час, що залишився до кінця 2019 року час нереально. У наявності явне відставання від графіка», — вказують автори.

Минулого року віце-прем’єр Росії Юрій Борисов заявив, що Збройні сили Росії не прагнуть масово закуповувати танки Т-14 «Армата» через їх дорогу вартість, вважаючи за краще підвищувати бойовий потенціал наявної військової техніки за рахунок її модернізації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...