«Решта» в мільйонах доларів: Польща повернула «Газпрому» майже $ 100 млн

Польща повернула «Газпрому» майже $ 100 млн в якості … «решти», яка обчислюється в мільйонах доларів.

Польська нафтогазова компанія PGNiG повернула компанії «Газпром експорт» $ 90 млн. Це пов’язано з тим, що російська сторона раніше виплатила Польщі занадто велику компенсацію без урахування недоплат. Про це повідомили в польській компанії.

Мова йде про зроблений раніше російською стороною перерахунок грошей в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу про перегляд цін на газ.

«В рамках розрахунків PGNiG повернула російському Газпрому $ 90 млн, — повідомили в польській компанії. — У результаті чиста сума взаємних розрахунків склала близько $ 1,5 млрд».

Контракт між «Газпромом» і PGNiG був підписаний ще в 1996 році. Він повинен був діяти до 2022 року. У 2012 році сторони уклали додаткову угоду, що стосується зміни ціни. Польща неодноразово намагалася домогтися знижок, а потім подала в суд.

Позов надійшов до Стокгольмського арбітражу взимку 2016 року. В ході розгляду було встановлено, що в контракті завищена ціна на газ. «Газпром» ціну міняти відмовлявся. Газ з Ямалу обходився Польщі значно дорожче, ніж цей же вид палива з європейських ринків. PGNiG зажадала знизити ціни до ринкових. Російський же постачальник по-своєму зрозумів рішення Стокгольмського арбітражу: PGNiG отримала право тільки вимагати знижок.

В результаті «Газпром» заплатив 1,5 мільярда доларів компенсації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...