Рада відклала нові штрафи для «євробляхерів»

Верховна Рада ухвалила закон №2288 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481”, який тимчасово призупиняє дію нових санкцій за порушення митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. За нього проголосувало 285 народних депутатів.

Після ухвалення законопроєкту у першому читанні до нього від депутатів надійшло 16 правок. За результатами розгляду було враховано 11 пропозицій, а п’ять – відхилено. Автори законопроєкту вважають, що попереднє відтермінування штрафів до 20 листопада 2019 року «у повному обсязі своєї мети не досягло, через що виникла необхідність у внесенні змін до Митного кодексу». Закон набере чинності після підписання главою парламенту та президентом України Володимиром Зеленським. 

Як повідомляє «Укрінформ», відповідно до цього закону розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України доповнено окремим пунктом, яким встановлено, що до осіб, які вчинили порушення митних правил, передбачені частинами 4-6 ст. 470 та частинами 4-6 ст. 481 Митного кодексу, тимчасово, в період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, застосовуватимуться санкції у вигляді штрафу в розмірі 500 і 1000 неоподатковуваних мінімумів ( 8500 грн та 17000 грн — ред.) відповідно.

У Митному кодексі за зазначені правопорушення передбачено більший розмір штрафів — до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У законопроєкті, який був прийнятий у першому читанні, пропонувалося ці штрафи не застосовувати до 31 грудня 2019 року взагалі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...