Рада прийняла закон про врегулювання видобутку бурштину

Сьогодні, 19 грудня, Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект №2240 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину. За відповідне рішення проголосували 279 народні депутати.

Як зазначається у пояснювальній записці, необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена особливо великими розмірами незаконного видобутку та обігу бурштину. В результаті надмірного адміністративного навантаження, бурштин видобувається методами, наслідком яких є руйнування екосистем території. Головними чинниками негативного впливу є надзвичайно нелегальне видобування бурштину у значних масштабах, що призвело до порушення екосистем, недостатній обсяг фінансування робіт, пов’язаних із зменшенням впливу на навколишнє природне середовище, зумовленого розробкою родовищ та не проведенням рекультивації вироблених ділянок, передусім Полісся.

Економічними наслідками є збитки у лісовому та водному господарстві, деградація ґрунтів, втрата для держави значних обсягів бурштину-сирцю, що набагато перевищують обсяг законного видобування.

Питання врегулювання видобутку бурштину обумовлює необхідність внесення відповідних змін до Кодексу України про надра та Земельного кодексу України.

Законопроект ініціював прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...