Рада прийняла новий закон про повну загальну середню освіту

Верховна Рада в четвер ухвалила в другому читанні і в цілому новий закон про повну загальну середню освіту. Відповідний законопроект №0901 підтримали 327 народних депутатів.

Закон стверджує правило територіальної доступності початкової та базової загальної середньої освіти. Дитині гарантується право на навчання в комунальній школі поруч з місцем проживання (що не забороняє батьками віддати його в іншу школу), повідомляє Lb.ua.

Забороняється проводити конкурси для вступу в початкові школи та гімназії.

Освітній процес за новим законом буде складатися з декількох циклів:

1-2 класи — адаптаційно-ігровий цикл початкової освіти
3-4 класи — основний цикл початкової освіти
5-6 класи — адаптаційний цикл базової середньої освіти
7-9 класи — базове предметне навчання
10 клас — профільно-адаптаційний цикл середньої освіти
11-12 класи — профільний цикл середньої освіти

У 1 класі урок не повинен тривати більше 35 хвилин, у 2-4 класах — 40 хвилин, в 5-12 класах — 45 хвилин.

Мінімальна кількість учнів в одному класі — 5 осіб, максимальне — 25 для початкової школи і 30 для середньої школи.

В законі зазначено мінімальна тривалість навчального року — не менше 175 навчальних днів в період з 1 вересня до 1 липня.

Ставка для вчителя — 18 навчальних годин. Передбачені ряд доплат, наприклад, за класне керівництво (20-25%), перевірку навчальних робіт (10-20%), завідування майстернями та кабінетами інформатики (15-20%).

Директор школи призначається на 6 років за результатами конкурсу, одна людина не може займати цю посаду два терміни поспіль. До 2019/2020 навчального року безстрокові договори з нинішніми директорами повинні бути припинені, за їхньою згодою з ним можуть підписати договір на шість років (з директорами пенсійного віку — на 1 рік).

Вчителів пенсійного віку до кінця навчального року теж переведуть на термінові однорічні договори. Цей закон доповнює рамковий закон про освіту, прийнятий в 2017 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...