Прибалтика вимагає від Росії понад 300 мільярдів євро за «радянську окупацію»

Прибалтійські країни намагаються стягнути збитки за «радянську окупацію».

Наприклад, тільки Латвії Росія винна близько 300 млрд євро. У Москві називають висунуті вимоги фантазіями «хворих людей».

Ще в листопаді 2015 року міністри юстиції країн Балтії Литва, Латвія і Естонія підписали меморандум про співпрацю. Він має на увазі координацію діяльності по стягненню з Росії «шкоди за радянську окупацію». Один за одним вони почали представляти свої підрахунки збитків від окупації.

У 2016 році, наприклад, спеціально створена в Латвії комісія оцінювала «демографічні втрати», «збитки від радянських військових баз» і те, як вплинула «окупація» на латвійську культуру. Росія, за її підрахунками, повинна виплатити € 300 млрд, з яких € 185 млрд — економічний збиток.

Естонська комісія виявилася скромнішою. Так, Таллінн в свою чергу нарахував, що збиток від «радянської окупації» склав приблизно € 1,2 млрд. «До сих пір в руках Росії знаходиться і 5,2% території Естонії. Росія не хоче нам ні повертати цю територію, ні давати за неї компенсацію, ні взагалі обговорювати це питання», — наводить Sputnik слова естонського лідера консерваторів Марти Хельме.

У Литві також підраховують втрати. Так, в Центрі дослідження геноциду і опору жителів Литви заявляють, що балтійська республіка в радянські часи була «донором СРСР» і підтримувала його фінансово. Валдас Адамкус, який займав пост президента Литви, ще в 2008 році заявляв, що країна втратила в результаті «радянської окупації» $ 28 млрд.

«Звичайно ж, не згодні взагалі з терміном «радянська окупація», це перше. Друге — ми не згодні, що може заходити мова про якісь компенсації», — заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також відзначав, що вимоги компенсації з боку Росії пред’являють «хворі люди з вже непоправною психікою».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...