Польща розірвала контракт на транзит газу з Росією

17 травня закінчився договір на транзит російського газу через Польщу. Продовжувати його Варшава відмовилася і тим самим розірвала співпрацю.

Прес-секретар «Газпрому» Сергій Купріянов підтвердив, що контракт фактично закінчився, повідомляє Reuters. За його словами, поставки газу по магістралі «Ямал-Європа» триватимуть «в тому чи іншому вигляді», проте не назвав будь-якої конкретики по вартості транзиту і обсягами.

Тепер «Газпрому» доведеться бронювати на аукціонах короткострокові транзитні потужності у польського оператора Gaz-System. Зокрема, на період 17-18 травня вони будуть доступні в ході торгів. Аукціон на квартальні потужності (з липня по 30 вересня) Польща провела ще 4 травня, але в «Газпромі» результат коментувати відмовилися. Gaz-System також не уточнила майбутніх постачальників, але зазначила, що заброньовано було 80 відсотків потужностей.

Прокачування по газопроводу «Ямал-Європа», який через Польщу йде в Німеччину, становить 33 мільярди кубометрів на рік. Стікаючи договір був укладений ще в 1990-і роки.

З цього транзиту 17 мільярдів кубометрів йдуть на внутрішні потреби Польщі. З 2022 року Варшава вирішила відмовитися від російського газу і повністю перейти на поставки з США і Норвегії, звідки в даний час будує газопровід. Контракт на роботи укладено на початку травня.

Небажання Польщі купувати російський газ пов’язано з його вартістю. Глава польської нафтогазової компанії PGNiG Петро Вожняк відзначав, що збитки за рік складають 250 мільйонів доларів, при цьому «Газпром» відмовляється переглянути контракт з 2015 року. Після поразки в Стокгольмському арбітражі російська компанія погодилася знизити ціни на газ з березня, але Польща також наполягає на виплаті штрафу в розмірі 1,5 мільярда доларів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...