Польща і Україна закликали Байдена «покласти край» «Північному потоку — 2»

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау і його український колега Дмитро Кулеба закликали президента США Джо Байдена «покласти край» будівництва «Північного потоку — 2».

Їх звернення опубліковано в журналі Politico. Зокрема, Рау і Кулеба заявили, що Росія використовує питання енергопостачання в якості потужного знаряддя на міжнародній арені. На думку міністрів, Москва перебуває в «небезпечній близькості» до остаточної реалізації «Північного потоку — 2», оскільки їй «дозволили зайти надто далеко» в цьому, незважаючи на попередження Варшави і Києва.

Вони підкреслили, що проект газопроводу зміцнить контроль Росії над поставками газу в Європу і до того ж переконає українську громадськість в тому, що Захід не дбає про власні принципи або безпеки і процвітання України.
«Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби для запобігання завершення проекту», — йдеться в тексті.

Рау і Кулеба також висловили впевненість, що позиція Вашингтона «критично важлива в питанні реалізації проекту, навіть на тлі позиції Німеччини, що виражає йому сприяння».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...