Пєсков заявив, що арбітраж по газу робить домовленості з Києвом неможливими

Продовження участі арбітражу в переговорах Росії і України по газу унеможливлює досягнення будь-яких домовленостей.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, посилаючись на слова російського лідера в Будапешті.

«Продовження задіяння арбітражу, висунення якихось претензій в арбітражі унеможливлюють досягнення будь-яких домовленостей. Про це говорив президент Путін, виступаючи на прес-конференції в Будапешті», — сказав Пєсков журналістам, відповідаючи на питання про те, чи є рішення Стокгольмського арбітражу основним каменем спотикання в переговорах щодо газу Росії і України.

Путін на прес-конференції після зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном назвав абсурдними претензії до «Газпрому» в арбітражі Стокгольма, заявивши, що треба від цього абсурду позбутися, обнулити всі вимоги по обидва боки.

«Президент сказав дуже чітко, навряд чи можна допустити якесь подвійне тлумачення», — зазначив Пєсков.

Виконавчий директор українського «Нафтогазу» Юрій Вітренко раніше заявив, що в нових позовних вимогах компанії до «Газпрому», які були спрямовані до Стокгольмського арбітражу на минулому тижні, є вимога переглянути транзитний тариф.

Стокгольмський арбітраж в грудні 2017 року і лютому 2018 року виніс рішення у спорах «Газпрому» і «Нафтогазу» щодо контрактів на постачання і транзит газу, зобов’язавши в результаті російську компанію виплатити Україні 2,56 мільярда доларів. «Газпром» їх оскаржив в березні 2018 року, а в травні зажадав повного скасування «транзитного» рішення. Також в квітні 2018 року «Газпром» надіслав до Стокгольмського арбітражу документи на розірвання контрактів з «Нафтогазом» на постачання і транзит газу, що діють до кінця 2019 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...