Переяслав-Хмельницькому повернули історичну назву

Депутати міської ради Переяслав-Хмельницького (Київщина) 26 жовтня підтримали рішення про поверненню місту історичної назви.

За Переяслав проголосували 22 депутати (з 35), 2 були проти, 2 — утрималися, 2 не голосували, 7 відсутніх.

Цю ідею міська влада мала намір реалізувати шляхом референдуму ще у 2000 році, однак тоді проект заблокували представники комуністів, — передає Новое время.

В аргументованому обґрунтуванні історики пояснюють, що приставку «Хмельницький» додала радянська влада у 1943 році. Така ідея спотворила бренд міста і відкинула тисячолітню історію населеного пункту. Перші згадки Переяслава в літописах з’являються ще в 907 році в договорі Русі з Візантією.

«Уся підступність колоніальної політики «старшого брата» полягала в тому, що додавши до назви нашого міста славне ім’я лідера національно-визвольної революції українського народу 1648-1657 рр. Богдана Хмельницького, вони прагнули назавжди «відрізати» Переяслав від державотворчих історичних витоків часів Київської Русі», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 жовтня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали перейменування 10 вулиць, провулків та площі у столиці.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...