Офіс генпрокурора України направив до Білорусі запити про видачу учасників конфлікту на Донбасі

Офіс генерального прокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити про видачу 28 учасників збройного конфлікту на Донбасі.

Офіс Генерального прокурора 11 серпня  звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб, затриманих 29 липня 2020 року правоохоронними органами Білорусі.

«Всім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Шевченківським районним судом м. Києва підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Слідством встановлено, що ці особи брали активну участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР»», — йдеться у повідомленні Офісу  Генерального прокурора.

Зазначається, що на підставі клопотання Головного слідчого управління СБУ 31 липня  Офіс Генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь з листом про наміри запитувати екстрадицію цих осіб та клопотанням про взяття їх під варту до отримання запитів про видачу, відповідно до ст. 61 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року.

6 серпня Генеральний прокурор Ірина Венедіктова в телефонній розмові з Генеральним прокурором Республіки Білорусь Олександром Конюком також підтвердила намір запитувати видачу 28 осіб. Питання щодо видачі запитуваних осіб вирішуватиметься компетентними органами Республіки Білорусь.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...