Новий закон про зайнятість краще захищатиме від звільнення соціально незахищені верстви населення

У новому законі про зайнятість будуть чітко прописані ознаки трудових відносин. До уваги візьмуть міжнародний досвіт та активно залучать до захисту прав працівників профспілки.

Про це інформує пресслужба уряду. Нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок та тих, хто перебуває у декретних відпустках. 

«Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому – це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права», – йдеться у повідомленні.

Деякі нововведення не нові, однак, не були підкріплені законодавчо. Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій же редакції, як є сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі – лише на 15 днів.

Працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи.

Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися у онлайн реєстрі, й буде доступною для працівника в будь-який момент. Це дозволить уникнути паперової бюрократії, ризику втрати – відповідно, відновлення записів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...