Нова українська школа стане відкритою для дітей з інвалідністю

Відтепер діти мають повне право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно в державних та комунальних, незалежно від «встановлення інвалідності».

Також для них передбачені дистанційна та індивідуальна форми навчання, психолого-педагогічна та корекційно-розвиткова допомога. Водночас у школах може бути створений інклюзивний або спеціальний клас.

На 2017 рік український уряд вперше виділив субвенцію на інклюзивну освіту у розмірі.

209,4 мільйона гривень, а в держбюджеті на 2018-й закладено вже понад 508 мільйонів гривень такої субвенції. Також Міністерство освіти і науки затвердило орієнтовний перелік обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів, на закупівлю якого з держбюджету в цьому році виділено близько 100 мільйонів гривень: на мультимедійне обладнання, планшети, інтерактивні сенсорні модулі, меблі, розвивальні та корекційні дидактичні матеріали тощо.

Відтепер діти з інвалідністю зможуть навчатися у звичайній школі і в результаті будуть краще інтегровані у суспільство. У 2015/2016 навчальному році в інклюзивних класах навчалися лише 2 720 дітей з особливими освітніми потребами — а це лише 5,8% від загальної кількості. Більшість із 32,6 тисячі таких дітей навчалися у спеціальних школах-інтернатах. Вже у 2017/2018 навчальному році в інклюзивних класах навчалося 7 179 учнів з особливими освітніми потребами, а це на 58% більше, ніж роком раніше. Загалом понад 50 тисяч дітей з особливими освітніми потребами ще перебувають поза якісною освітою та соціалізацією.

Будівля школи має бути пристосована для дітей з особливими освітніми потребами: там з’являться пандуси, додаткові вказівники та спеціальне обладнання. З державного бюджету вже два роки виділяють кошти на засоби корекції та дидактичні матеріали. Вчителі пройдуть додаткову підготовку. І, що найважливіше, відтепер така дитина абсолютно законно може відвідувати навчання зі своїм асистентом.

Інклюзивне навчання передбачає, що учні з особливими освітніми потребами навчатимуться в звичайній школі, яка є ближчою до дому. Це є альтернативою старій інтернатній системі, коли вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або домашньому та індивідуальному навчанню. В новій системі йдеться про створення в спільному просторі особливого підходу, який передбачає індивідуальний план розвитку, спеціально облаштоване місце і належні умови для такої дитини, пише invak.info.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...