Населення платитиме за газ більше, ніж для промисловості

Вартість природного газу для населення виявиться вище, ніж для промислових споживачів. Це станеться після запуску вільного ринку природного газу, який відтерміновано до 1 серпня.

Про це заявив генеральний директор незалежного провайдера енергії ETG Володимир Шведкий, пише UBR.ua. За його словами, у всьому світі ринкова вартість газу для населення вища, ніж для промисловості. Це пов’язано з тим, що населення — роздрібний покупець, а промисловість — оптовий. В Україні такої тенденції немає, так як ціна газу для населення зафіксована ПСО — спеціальними зобов’язаннями, прописаними в постанові Кабінету міністрів.

Якщо для промисловості в середньому і малому бізнесі маржа повинна бути 2-3%, то для населення має бути 7-10%, інакше вона не має економічної моделі, тому що всі операції з обслуговування вимагають щомісячних операційних витрат. Якщо ця маржа при найнижчій ціні за останні 15 років не покриває операційні витрати, то в цьому немає економічної доцільності, — розповів Володимир Шведкий.

Експерт додав, що зараз торгувати газом з надмінімальною націнкою може дозволити собі тільки «Нафтогаз», який володіє величезними ресурсами. Приватні ж компанії не можуть дозволити довгі інвестиції без ймовірності їх окупності.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...