«Нафтогаз» пропонує перекласти борги тепловиків на місцеві бюджети

“Нафтогаз” пропонує на законодавчому рівні передбачити механізм, за яким борги тепловиків погашатимуть із місцевих бюджетів.

 Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій КоболєвПро повідомив у Facebook: “Вкрай важливо вирішити проблему тепловиків. Не секрет, що ці споживачі накопичують борги та не мають стимулів належним чином розраховуватися. Адже, згідно з законодавством, їх неможливо відключити. Як результат – маємо мільярдні розбаланси у операторів газорозподільчих мереж, а борг облгазів перед оператором ГТС вже сягнув 38 млрд грн. Ринок, на якому таке відбувається, не можна назвати європейським”, – зазначив він.

Нафтогаз згоден перейти до моделі, за якої пропонують списувати кошти з місцевого бюджету, якщо до завершення сезону тепловик не розрахувався за відібраний газ.

“Тоді буде стимул у муніципальних тепловиків розраховуватися, а у місцевої влади – контролювати комунальні підприємства. Такий механізм дозволить нам збалансувати стосунки з тепловиками та завершити впровадження європейських кодексів на ринку газу”, – пише Андрій Коболєв.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...