На південному заході Японії через зливи загинули 30 осіб

У результаті розливу річок і зсувів після потужних злив на південному заході Японії загинули понад 30 людей, повідомило японське суспільне телебачення.


Смерть принаймні 16 осіб офіційно підтверджена медиками, ще 17 осіб перебувають у так званому стані зупинки серця і легенів — так в Японії називають клінічну смерть, діагностувати яку мають право тільки медичні працівники, але не рятувальники. Крім цього, 13 осіб вважаються зниклими без вісті.

Найбільший удар припав на префектуру Кумамото, де стався розлив відразу декількох річок, що викликав затоплення великих територій. У цій же префектурі виявився затопленим будинок для літніх — прибули на місце рятувальники змогли витягти тіла 14 осіб. Пізніше з будинку з вдалося врятувати близько 50 осіб — постояльців і працівників установи.

За останніми даними, понад 200 тис. осіб отримали рекомендації або вказівка ​​до евакуації в префектурах Кумамото і Кагосіма, де в деяких районах продовжує діяти максимальний — п’ятий — рівень небезпеки, який має на увазі, що існує безпосередня загроза для життя людей. За даними енергетичної компанії Kyushu Electric Power, більше 6 тис. будинків в префектурі Кумамото залишаються без світла.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе направив в зону стихійного лиха близько 10 тисяч військовослужбовців наземних Сил самооборони, які надають підтримку місцевим рятувальним службам. Глава японського уряду також підкреслив, що всі евакуаційні центри, де будуть змушені тимчасово перебувати місцеві жителі, будуть організовані у відповідності з усіма необхідними заходами в зв’язку із загрозою поширення коронавірусу.

На південному заході Японії тривають зливові дощі. Інтенсивність випадання опадів знизилася, проте в деяких областях вона досягає позначки 200 мм на добу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...