Мисливець за скарбами знайшов рідкісний доісторичний скарб

Житель англійського міста Уайтхейвен, графство Камбрія, знайшов за допомогою металошукача золоту прикрасу часів бронзового століття.

Про це повідомляє видання Daily Mail. 54-річний Біллі Воган (Billy Vaughan) згадує, як прочісував з металошукачем поле і почув потужний сигнал. «На глибині близько 13 сантиметрів я знайшов якийсь предмет, — розповідає британець. — Спочатку я подумав, що це частина альпіністського спорядження або деталь від трактора. Ніколи б не подумав, що це золото».

Мисливець за скарбами продовжував пошуки ще півтори години, після чого відправив фотографію скарбу колезі. Спеціаліст упізнав в ньому шийну гривну (торквес) — прикрасу з золота, яке багаті люди носили для демонстрації достатку. За попередніми підрахунками, ювелірному виробу в 22 карата близько чотирьох тисяч років.

Воган показав коштовність ювеліра, який оцінив 312 грамів чистого золота в 11 тисяч фунтів стерлінгів. Однак шийна гривня коштує значно дорожче за рахунок її історичної цінності.

Британець повідомив про неї представникам місцевого музею і оцінювачу знахідок. Тепер фахівці з’ясовують, чи вважається знайдена прикраса скарбом. Якщо скарб визнають таким, Воган буде зобов’язаний продати знахідку в музей за ціною, яку встановить Комітет з оцінки скарбів (Treasure Valuation Committee).

Фото: Billy Vaughan

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...