Місія ЮНЕСКО в Києві вивчить стан головних релігійних пам’яток країни

Київ наступного тижня очікує місію ЮНЕСКО, в ході якої експерти оцінять стан Києво-Печерської лаври, собору Святої Софії, а також інших об’єктів культурної спадщини.

Про це повідомила заступник міністра культури, молоді та спорту з питань спадщини та євроінтеграції Світлана Фоменко.

«Місія ЮНЕСКО буде на наступному тижні в Києві. Вона буде перевіряти, як ми зберігаємо, фактично, як ми захищаємо історичні центри, об’єкти Софії і Лаври», — цитує Фоменко агентство УНН.

Вона зазначила, що місія ЮНЕСКО перевірить лише ті об’єкти, які знаходяться в проблемному стані.

«Ось у нас, в Києві, насправді, є проблеми. І з буферними зонами, і зі збереженням об’єктів. Тому така місія до нас приїжджає щороку. І це якраз той випадок, коли ми можемо дійсно показати хороші, позитивні результати і прогрес в стан збереження об’єктів», — вважає Фоменко.

Києво-Печерська лавра є однією з перших по часу заснування монастирів Київської Русі. У 1990 році лавра була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В даний час Нижня лавра знаходиться у веденні Української православної церкви, а Верхня — у веденні Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Собор Святої Софії (Софія Київська), як і лавру, внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пам’яток архітектури на території України.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...