Меркель заявила, що конфлікт в Україні повернув тему оборони на порядок денний в НАТО

Країни — члени НАТО стали приділяти більше уваги питанням національної оборони і захисту альянсу через конфлікт на Україні, а також анексії Криму Росією.

Таку думку висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель в своєму щотижневому подкасті, розміщеному в неділю на сайті федерального уряду.

«Через конфлікт на Україні і анексію Криму тема національної оборони і оборони альянсу знову більшою мірою виявилася в центрі уваги», — сказала вона. За словами Меркель, «щоб добре виконувати обидві задачі, Бундесвер потребує відповідних фінансових ресурсах». «Підвищення оборонних витрат служить на благо Бундесверу і тим самим нашої безпеки», — вважає канцлер.

Глава німецького уряду наголосила, що «НАТО є центральним стовпом» європейської безпеки. «Зрозуміло, стає все ясніше, що ми, європейці, європейські країни — члени НАТО, в майбутньому повинні взяти на себе більше відповідальності [за забезпечення безпеки в альянсі]», — сказала Меркель. Вона нагадала, що ЄС має намір в майбутньому «розвивати разом бойові системи, щоб об’єднати наші сили і тим самим бути в змозі працювати ефективніше». Канцлер Німеччини розповіла про проекти створення бойового літака і танка, а також співробітництво в рамках програми PESCO (Постійного структурованого співробітництва в сфері оборони).

Раніше президент Франції Емманюель Макрон в інтерв’ю журналу The Economist заявив, що всередині НАТО повністю пропала координація, альянс знаходиться в стані «смерті мозку». Він також зазначив, що Європі необхідно почати думати про себе як про самостійну геополітичної силу, інакше вона «не буде контролювати свою долю».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...