Литва може заборонити в’їзд представникам влади Білорусі за переслідування опозиції

Литва може заборонити в’їзд представникам влади Білорусі, яких вважає відповідальними за переслідування опозиції.

Про це в четвер в ефірі радіостанції Ziniu radijas заявив міністр закордонних справ балтійської республіки Лінас Антанас Лінкявічюс.

«Якщо така необхідність буде встановлена, ці особи можуть бути внесені до списку небажаних», — сказав він. Одночасно Вільнюс, за словами глави МЗС, «попередив сусідів про те, що санкції не є кращим мовою [спілкування]».

Минулого тижня МЗС Литви висловив стурбованість у зв’язку з подіями, які супроводжують передвиборну президентську кампанію в Білорусі, а її хід, на думку зовнішньополітичного відомства, говорить про те, що Мінськ все більше віддаляється від стандартів демократії.

У середу група належать в основному до опозиції депутатів Сейму (парламенту) Литви, до яких приєдналися депутати Європарламенту від балтійської республіки, звернулися до керівництва ЄС із закликом ввести санкції відносно влади Білорусі за переслідування опозиції і порушення прав людини. «Санкції [щодо влади Білорусі] були скасовані в 2016 році, проте нова хвиля жорстоких репресій режиму проти своїх політичних опонентів, учасників мирних протестів, незалежних ЗМІ та громадянського суспільства ясно показує, що це рішення має бути негайно переглянута», — сказано в зверненні.

Президентські вибори в Білорусі пройдуть 9 серпня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...