Лавров зробив гучну заяву про те, що війна в Сирії закінчилася

Ситуація в Сирії повертається в мирне русло, на території республіки зберігаються лише окремі вогнища напруженості.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв’ю газеті «Труд». «Війна в Сирії дійсно закінчилася. Країна поступово повертається до нормального, мирного життя. Окремі осередки напруженості зберігаються тільки на територіях, непідконтрольних уряду Сирії, наприклад Ідліб і східний берег річки Євфрат», — підкреслив міністр.

За його словами, в цих умовах на перший план виходять завдання «надання комплексного гуманітарного сприяння Сирії і просування політичного процесу з врегулювання кризи для досягнення надійної і довгострокової стабілізації в цій країні, а також в Близькосхідному регіоні в цілому».

«Вважаємо, що формування і запуск комітету, покликаного розробити конституційну реформу, стане важливим етапом у просуванні політичного процесу, відомого і здійснюваного самими сирійцями за сприяння ООН. По суті, його скликання дасть можливість сирійським сторонам — уряду і опозиції — вперше почати прямий діалог про майбутнє своєї країни», — зазначив Лавров.

Міністр звернув увагу, що в Москві «надають великого значення підтримці регулярних контактів з сирійською сторонами, в тому числі з опозицією», а також закликають до забезпечення максимально широкої представленості в політичному процесі всіх груп сирійського суспільства.

«В цілому ж Росія виступає за відновлення суверенної, територіально цілісної Сирії, якнайшвидше подолання наслідків розгулу тероризму, повернення всіх сирійців на батьківщину, а самої країни в «арабську родину», що стане запорукою забезпечення безпеки і стабільності на Близькому Сході», — додав глава дипвідомства.

Фото ТАСС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...