Латвія та Естонія підготували національні санкції проти режиму Лукашенка

Влада Латвії та Естонії введе національні санкції щодо посадових осіб Білорусі, які несуть відповідальність за фальсифікацію результатів президентських виборів і застосування насильства щодо мирних учасників протестних акцій.

Про це повідомляє МЗС Латвії у п’ятницю, 21 серпня.

Зазначено, що міністерства закордонних справ Латвії та Естонії вітають прийняті на засіданні Ради Європи кроки і вирішили почати спільні дії, ввівши «точкові індивідуальні санкції щодо посадових осіб Білорусі».

«Латвія та Естонія підготували списки посадових осіб Білорусі. Санкції будуть включати заборону на видачу віз. Двосторонні дії щодо впровадження національних санкцій здійснюватимуться відповідно до процедур країн до запланованого запровадження санкцій з боку Євросоюзу», — йдеться в повідомленні.

При цьому Латвія та Естонія продовжать активну роботу, щоб зміцнити підтримку громадянського суспільства Білорусі.

«Білорусь була і залишиться важливим сусідом, а Латвія та Естонія будуть і далі підтримувати добросусідські відносини з білоруським народом», — йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, 19 серпня саміт ЄС домовився про санкції щодо Білорусі, а також оголосив, що не визнає результати виборів президента цієї країни.

Список людей, щодо яких будуть введені санкції, повинен бути узгоджений найближчим часом. У нього можуть включити і Олександра Лукашенка.

При цьому ЗМІ допускають, що санкції можуть не ввести через позицію Греції і Кіпру.

У свою чергу, МЗС Білорусі звернулося до ЄС через санкції, заявивши, що країна вже переживала введення санкцій, тому переживе і нові.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , ,

Загрузка...
Loading...