Кремль розгорнув масштабну кампанію з дезінформації

Прокремлівські ЗМІ розгорнули «масштабну кампанію з дезінформації», щоб загострити ситуацію в західних країнах і підірвати довіру населення до влади в умовах пандемії коронавірусу.

Про це з посиланням на керівництво Євросоюзу повідомляє американська газета Financial Times.

Як сказано в доповіді дипломатичної служби ЄС, мета Кремля — ​​посіяти страх і паніку, щоб посилити економічну кризу і, в кінцевому підсумку, — «підривати європейське суспільство зсередини».

Аналітична довідка європейського дипвідомства є 9-сторінковий документ. У доповіді описується широкий спектр спроб використовувати пандемію вірусу 2019 nCoV для поширення «помилкових наративів», пише Financial Times. У звіті наголошується, що ефективність перевірок на відповідність дійсності постів в соціальних мережах про коронавірус «до сих пір неясна».

У доповіді уточнюється, що «пов’язані з російською державою фейкові акаунти», які раніше відпрацьовували теми Сирії і протестів «жовтих жилетів» у Франції, переключилися на пандемію коронавірусу, «поширюючи онлайн дезінформацію англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовами».

«У прокремлівському контенті просувається ідея, що коронавірус — це «плід людських зусиль, перетворений Заходом в зброю», — йдеться в документі. Зокрема, повідомлення, адресовані жителям Італії, спрямовані на те, щоб посилити побоювання населення з приводу ефективності дій місцевої влади і міжнародних організацій щодо запобігання подальшому поширенню епідемії.

Іспанською мовою тролі поширюють «апокаліптичні історії», звинувачуючи «капіталістів в спробах нажитися на вірусі», і підкреслюють, наскільки добре «Росія і особисто Путін справляються зі спалахом вірусу».

«Прокремлівська стратегія полягає в використанні десятків різних і часто суперечливих один одному наративів, які поширюються через офіційні канали, а також інтернет і соціальні мережі. Ця кампанія покликана посилити сум’яття, паніку і страх, а також перешкодити людям отримувати доступ до надійної інформації про вірус і положеннях, що стосуються громадської безпеки», — стверджують автори документа.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...