Кравчук заявив, що українська державність на кілька століть давніша російської

Екс-президент України Леонід Кравчук заявив в ефірі телеканалу «112», що Київ повинен відповісти Москві новою історичною концепцією, за якою українська державність на кілька століть давніша російської.

«Росія говорить, що має коріння в Київській Русі, Візантії, і що Росія — Третій Рим. Всі знають, що Росія почала формуватися і ставати на ноги тільки при Івані Грозному. Це триста років після того, як Україна була князівством і державою. Триста років!» — заявив Кравчук.

Він додав, що Київ повинен «спиратися на факти і реальні речі», і висловив здивування тим, що Росія вважає себе «старшим братом» України.

Українські політики і громадські діячі не раз виступали з сумнівними заявами на історичну тему. Так, екс-міністр закордонних справ країни Павло Клімкін заявив про «українське походження» Росії і Білорусії.

Колишній президент Петро Порошенко назвав підставу Москви «необачним рішенням київських князів» і звинувачував Росію в спробі «вкрасти» княжну Анну Ярославну. На думку екс-депутата Ради Надії Савченко, українці вже з четвертого-п’ятого століття до нашої ери були «індивідуалістами». Відповідно до теорії української співачки Руслани, коріння її співвітчизників сягають давньої цивілізації шумерів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...