Кравчук дав пораду Зеленському перед зустріччю з Путіним

Перший президент Леонід Кравчук розповів, як чинному главі держави Володимиру Зеленському слід поводитися на майбутніх переговорах з російським колегою Володимиром Путіним та іншими лідерами країн-учасниць «нормандського формату.

Відповідні заяви він зробив в ефірі телеканалу «112». Саміт в «нормандському форматі» відбудеться в Єлисейському палаці в Парижі 9 грудня, в ньому візьмуть участь президент Росії Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель і український лідер Володимир Зеленський.

«Я б порадив так: захищати Україну. Це не просто слова. Наприклад, необхідно сказати там відверто і щиро правду — нас обдурили з Будапештським меморандумом. Нас обманюють і роблять вигляд, що допомагають, коли допомагають тільки на словах. З нами грають, як кішка з мишею», — заявив Кравчук. За його словами, Зеленському слід сказати, що українці — «великий народ», і що учасники саміту повинні говорити про те, що «відповідає інтересам українського народу». Екс-президент додав, що на переговорах український лідер повинен керуватися національними інтересами країни.

«Головне тут — мужність, воля і сміливість заявити про ці інтереси», — зазначив Кравчук.

«Нормандський формат» переговорів по Україні існує з червня 2014 року. Тоді в ході святкування 70-річчя висадки військ союзників у Нормандії лідери Росії, України, Франції та Німеччини вперше обговорили врегулювання конфлікту на Донбасі. З тих пір відбувся ряд телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів міністрів закордонних справ.
Будапештський меморандум, який служив міжнародною угодою про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням Києва до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, був підписаний Україною, Росією, США і Великобританією в 1994 році. Відповідно до договору ядерний арсенал на території України було ліквідовано, а ядерні держави взяли на себе зобов’язання гарантувати Києву безпеку.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Loading...