Компанія-оператор Nord Stream 2 AG обіцяє добудувати «Північний потік-2» до кінця серпня

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря має бути завершено через кілька тижнів, повідомляє газета Handelsblatt з посиланням на гендиректора компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG Маттіаса Варніга.

«98 відсотків трубопроводу вже завершено. 2 відсотки, що не побудовані, відносяться до однієї з двох гілок. Інша лінія завершена повністю», — пояснив Варніг.

Мета компанії — ввести газопровід в експлуатацію в цьому році. При цьому глава Nord Stream 2 спростовує повідомлення про проблеми з сертифікацією і ліцензують органами. «В остаточному підсумку буде трубопровід, який буде відповідати всім вимогам і міжнародним галузевим стандартам», — сказав Варніг. У перспективі по ньому транспортуватиметься 55 мільярдів кубометрів природного газу з Росії до Німеччини в рік.

Крім того, за словами Варніга, компанія вивчає можливість транспортування по «Північному потоку-2» водню: «Можливо, що найпізніше через десять років ми зможемо додати водень в одну або обидві лінії».

Варніг також сказав, що у нього «немає ні найменшого сумніву» в тому, що транзит через Україну «залишиться невід’ємною частиною транспортування газу з Росії до Європи навіть після 2024 року». Чинне транзитну угоду між Росією і Україною закінчується в 2024 році. «Я припускаю, що уряд Німеччини вже розглядало це питання в ході переговорів з Росією», — зазначив глава Nord Stream 2.

«Північний потік-2» стане однією з тем переговорів канцлера Ангели Меркель і президента України Володимира Зеленського, який в неділю прибув до Берліна. Раніше США при новій адміністрації президента Джо Байдена заявили про відмову від нових санкцій проти проекту.

Проект «Північний потік — 2» став і однією з тем передвиборної кампанії в Німеччині. Кілька кандидатів в канцлери допустили заморозку проекту газопроводу «Північний потік — 2» в разі, якщо Москва буде використовувати його для тиску на Україну.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...