Колишню владу перевіряють через інцидент в Керченській протоці

Державне бюро розслідувань України перевіряє, чи є правопорушенням дії колишнього керівництва країни під час інциденту в Керченській протоці і чи були вони навмисними.

Про це в понеділок повідомив директор бюро Роман Труба в своєму Telegram-каналі. «У ДБР немає жодного кримінального провадження щодо дій моряків під час перетину ними Керченської протоки. Ми з’ясовуємо, чи були правопорушення в діях керівництва держави, які привели до ескалації конфлікту і подальшого введення воєнного стану. Ми з’ясовуємо, чи навмисно керівництво держави направило наших моряків до Керченської протоки, розуміючи в тому числі високу ймовірність того, що вони потраплять в полон. А далі — загострення конфлікту і введення воєнного стану», — написав Труба.

При цьому він не уточнив, дії яких саме колишніх чиновників перевіряє ДБР, проте в своєму повідомленні неодноразово згадав ім’я екс-президента України Петра Порошенка. «Про це ніхто не хоче говорити вголос, поки немає результатів виробництва. Але тепер доводиться — в умовах тієї брудної інформаційної війни, яку організовує Петро Порошенко», — написав Труба. Пояснюючи своє твердження, директор ДБР зазначив, що пов’язані з Порошенком два українські телеканали — «П’ятий» і «Прямий» — поширюють неправдиву інформацію про бюро, а тему щодо Керченської протоки використовують «в якості приманки».

Труба запевнив, що події в протоці «щільно вивчаються українським слідством». «Ми проводимо допити моряків, призначаємо експертизи, вилучаємо документи. Ми з’ясуємо подробиці цих подій, проведемо всі експертизи і допити. Результати роботи наших слідчих будуть об’єктивні, на них не вплине ніяка антикампанія», — підкреслив він.

Директор бюро заявив, що Порошенко «може приєднатися до слідчих дій», і запросив його на допити. «І він цього не зробить, тому що шоу на допитах немає», — сказав Труба.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...