Коболєв відповів на прогноз Путіна про зрив транзиту газу через Україну

«Нафтогаз» не має наміру відмовлятися від своїх судових позовів до «Газпрому». Київ в цілому готовий до подальшої співпраці з російською компанією, але тільки «за справедливими ринковими цінами».

Разом з тим, у «Нафтогазі» зазначили, що Росії не варто «шуміти», так як Україна імпортує газ з ЄС по діючих газопроводах. Так в компанії оцінили слова Володимира Путіна про зрив транзиту газу через Україну.

«Україна дійсно має зобов’язання щодо впровадження європейського законодавства до кінця цього року. І я дуже сподіваюся, що український парламент сьогодні зможе розблокувати підписання вже прийнятого законопроекту 2239-1 «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу», — написав Коболєв.

Переговори Росії і України щодо газу зайшли в глухий кут

При цьому він заявив, що «Нафтогаз» не відмовиться від судових претензій до «Газпрому». Компанія планує продовжити відстоювання своїх інтересів в суді.

Зниження Росією ціни на газ на 20-25% не зможе компенсувати Україні відмову від $ 3 млрд, заявив він.

«Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевше, ніж газ з Європи, оскільки «Газпром» при прямих поставках не платить за його транспортування до Європи. Тобто 20-25% — це не знижка, це нормальна ціна, причому наслідком якої може бути зниження доходів України від транзиту», — впевнений виконавчий директор «Нафтогазу» Вітренко.

Коболєв також зазначив, що Україна «фізично» отримує паливо з трьох країн ЄС за допомогою діючих газопроводів. Глава «Нафтогазу» підкреслив, що ці труби використовують і інші міжнародні організації.

«Вони купують цей газ на ринку ЄС, де частка «Газпром» почала знову скорочуватися і становить зараз близько 32%. Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно. М’яко кажучи», — додав Коболєв в своєму пості в Facebook.

Президент Росії Володимир Путін до цього заявив, що існує ризик припинення транзиту газу через територію України. Політик повідомив про це в ході саміту БРІКС в Бразилії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...