Киргизстан дасть особливий статус прикордонній з Таджикистаном Баткенській області

Особливий статус незабаром нададуть Баткенській області Киргизстану, де трапився збройний прикордонний конфлікт з Таджикистаном.

Про це заявив у вівторок, 4 травня, прем’єр-міністр республіки Улукбек Маріпов в ході візиту в регіон.

«Відповідне рішення мною підписано і направлено в парламент для розгляду. Як тільки воно буде прийнято, Баткенська область отримає особливий статус, що передбачає в тому числі податкові преференції», — цитує прем’єра прес-служба уряду.

Маріпов також запевнив місцевих жителів, що замість зруйнованого або згорілого житла побудують нове. Попередньо, це 30 будинків в Баткенську і 70 в Лейлекському районах.

Глава кабміну уточнив, що в даний час спеціальна комісія веде підрахунок таких будинків, як тільки вона закінчить роботу, приступлять до будівництва. Роботи планують завершити до настання холодів.

Також, за словами Маріпова, зараз триває робота з делімітації та демаркації державного кордону.

Напередодні стало відомо, що влада Киргизії і Таджикистану закінчили відведення додаткових сил від державного кордону. Повідомлялося, що обстановка на кордоні Киргизії і Таджикистану стабільна.

Конфлікт розпочався 29 квітня між місцевими жителями в районі водорозподільного пункту «Головний», приналежність якого оскаржують боку, і переріс в зіткнення на одній з ділянок кордону Киргизії і Таджикистану. За останніми даними МОЗ Киргизії, 36 людей загинули, 183 постраждали.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...