Київський аеропорт потрапив у корупційний скандал

Чиновники Київської міськради та комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) завдали шкоди бюджету столиці на суму 119 млн гривень.

Про це повідомили у звіті про роботу аеропорту фахівці Державної аудиторської служби України, передає znaj.ua.

У розслідування справи про шахрайство активно включилися детективи Національного Антикорупційного бюро України. Раніше ж аудиторами була проведена комплексна ревізія роботи аеропорту в період з 2014 року по кінець 2017.

Так, у 2016 році всього аеропортів України забезпечували 96% всіх авіаперевезень пасажирів. «Жуляни» в той період займали друге місце і забезпечували перевезення 9% від загальної кількості пасажирів. У підсумку в 2015 році їх пасажиропотік склав 944 тисячі осіб, а в 2017 році – 1 млн 851,7 тис. пасажирів.

У 2010 році Київська міська державна адміністрація провела конкурс на оренду комплексів будинків і будов, обладнання КП «Міжнародний аеропорт «Київ». В результаті конкурсу була обрана компанія «Майстер-Авіа». Тобто фактично майно аеропорту перейшло в оренду «Майстер –Авіа» на 49 років. Однак її власником був і залишається екс-нардеп від Партії Регіонів Василь Хмельницький. До складу учасників «Майстер-Авіа» входить кілька фірм. Серед них ТОВ «Ніка-Інвест», яка зареєстрована в офшорі на Віргінських островах. Іншою фірмою була ТОВ «Фріланс-Транс». Аж до осені 2014 вона була зареєстрована в Єнакієве, Донецької області. Причому зареєстрована за тією ж адресою, що і філія компанії «УГК-2000» яка збіглому належала екс-нардепу від Партії Регіонів, близького соратника Віктора Януковича, Юрія Іванющенка. «Майстер-Аві» всіма силами намагалися відхрещуватися від зв’язків з регіоналом, але сам Юрій ще в 2011 році підтверджував своє безпосереднє відношення до будівництва аеропорту в Жулянах. Аеропорт був переданий в оренду як єдиний комплекс за 6% орендної плати. Тоді як вони мали повне право передати готель «Жуляни» під орендну ставку 22%, офісні приміщення – під 15%, склади – 12%, все інше майно – 10% від вартості майна. В результаті тільки в період з 2014 по 2017 роки, на думку аудиторів, бюджет недоотримав 22 млн 559,3 тис. грн. І це тільки верхівка айсберга. Зарплата співробітникам нараховувалася відразу з двох джерел і виходить, що комунальне підприємство виплатило 41 млн 286 тис. 896,16 грн зарплати працівникам, які фактично виконували роботу для компанії «Майстер-Авіа».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...