Київ відкинув пропозиції Москви щодо транзиту газу

Міненерго України наполягає на укладенні довгострокового контракту і загрожує «юридичними діями» за використання труби без угоди.

Київ відкинув нові пропозиції «Газпрому» за контрактами на транзит газу. Російська сторона запропонувала як варіант продовження чинної угоди, так і умови нової. Однак українське Міненерго вони не влаштували.
Зокрема те, що потрібно відмовитися від судових позовів, а термін нового контракту обмежений одним роком. Як заявив міністр енергетики України в ефірі телеканалу ICTV, компроміс можливий при укладенні довгострокового контракту.

«Та пропозиція, яка зараз отримано, воно є неприйнятним для України, з огляду на те, що потрібно відмовитися від арбітражів і підписати договір лише на один рік», — заявив Олексій Оржель, додавши, що компроміс можливий, але лише при укладенні довгострокової угоди.

«Ми без транзиту не замерзнемо», — заявив Оржель, пригрозивши юридичними наслідками за продовження поставок без договору: «Ми розглядаємо такий сценарій, більш того, ми обговорювали його з європейцями. Формально, якщо газ буде йти по трубі, це буде контрабанда. Ну тобто формально, у нас немає домовленостей, а через нашу території провозять товар».

Тільки ось без участі третьої сторони Києва домовлятися з Москвою не готовий. Як заявив виконавчий директор компанії Нафтогаз Юрій Вітренко, подальші консультації повинні здійснюватися за участю Європейської комісії.

«Ми сподіваємося, що продовжиться робота в тристоронньому форматі, і навіть останнє речення Газпрому ми теж будемо обговорювати прозорим способом в тристоронньому форматі з нашими європейськими партнерами, щоб забезпечити справедливі, а це в нашому випадку європейські, умови продовження транзиту», — заявив Вітренко в ефірі телеканалу ICTV.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...