Ізраїль відклав анексію Західного берега річки Йордан

Ізраїль вирішив відкласти анексію Західного берега річки Йордан, в найближчі дні операцію проводити не будуть.

Про це розповів глава ізраїльського МЗС Габі Ашкеназі.

«Це не входить до порядку денного на сьогодні або завтра. Не знаю, чи буде застосований суверенітет, але можу сказати, що МЗС готує дипломатичні оцінки, а міністерство оборони зважує ризики в області безпеки», — зазначив він.

За словами Ашкеназі, він вже обговорював ці плани з більш ніж 30 міністрами закордонних справ, в основному з країн ЄС, серед яких багато виступили проти анексії. Глава МЗС обіцяв «прийняти цю позицію до уваги».

Раніше повідомлялося, що Ізраїль відмовився від анексії територій Палестини в Йорданській долині, вибравши символічний варіант захоплення, про що повідомив президента Палестини Махмуда Аббаса. Уточнювалося, що країна має намір обмежитися анексією двох-трьох поселень на Західному березі річки Йордан.

3 червня Ізраїль почав підготовку до операції по анексії Західного берега річки Йордан. Нетаньяху говорив, що здійснення плану по «поширенню суверенітету» на ці території має розпочатися 1 липня. На думку прем’єра, єврейська держава зараз вперше з моменту заснування в 1948 році має унікальну історичну можливість затвердити свій суверенітет над Іудеєю і Самарією.

Після 1967 року в Юдеї та Самарії на Західному березі річки Йордан були засновані ізраїльські поселення. Радбез ООН вважає ці території окупованими, Ізраїль же визначає їх як спірні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...