Індія планує закупити 24 нових підводних човнів, включаючи шість атомних

Індія має намір побудувати 24 нових підводних човнів для ВМС країни, в тому числі 18 дизельних і шість атомних субмарин.

Про це повідомляється в доповіді, який підготував урядовий Постійний комітет з оборони для парламенту країни.

«Вісімнадцять [неатомних] плюс шість багатоцільових атомних [ударних підводних човнів] заплановані», — йдеться в доповіді, витяги з якого наводить у неділю телеканал NDTV.

За цією інформацією, в даний час на озброєнні ВМС Індії знаходяться 15 неатомних підводних човнів, в тому числі російські човни класу «Кіло», німецькі підводні човни HDW, французькі Scorpen. Атомні підводні човни представлені індійською АПЧ «Аріхант» і взятої в лізинг російською «Чакрою» (К-152 «Нерпа»).

Більшості дизель-електричних підводних човнів більше 25 років, 13 з 15 неатомних підводних човнів мають вік від 17 до 32 років. У доповіді наголошується, що один з підводних човнів російської споруди вже проходить в Росії роботи по продовженню терміну служби і роботи йдуть за графіком. Тим часом проведення таких робіт на другий підводному човні поки відкладається через проблеми з банківськими гарантіями, «в результаті санкцій, введених проти Росії урядом США», вказується в доповіді.

Раніше повідомлялося, що Індія планує будівництво шести нових неатомних підводних човнів в рамках Project 75 India, які будуть побудовані в партнерстві індійських і іноземних компаній.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...