Євросоюз створює новий режим санкцій в сфері прав людини

Євросоюз починає роботу зі створення режиму санкції в сфері прав людини, аналогічного «акту Магнітського» в США.

Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на прес-конференції за підсумками засідання міністрів закордонних справ 28 країн співтовариства в Брюсселі.

«За запитом ряду країн ми домовилися запустити роботу зі створення глобального режиму санкції з прав людини, який буде аналогічний «акту Магнітського в США», — сказав він. На питання журналістів про те, чи не виступають деякі країни проти такого режиму, Боррель відповів: «Якби якась країна заперечувала, то ми б не вирішили запустити процес. Це рішення вимагає одностайності, у нас є міцний консенсус».

Боррель підкреслив, що у Євросоюзу вже є подібні санкційні режими, наприклад щодо осіб, які несуть відповідальність за застосування чи поширення хімічної зброї. «Наявність такого ж інструменту дозволить нам реагувати на серйозні порушення в області прав людини», — додав він.

Акт «Про верховенство закону і підзвітності імені Сергія Магнітського» був прийнятий Конгресом США і підписаний президентом Бараком Обамою в грудні 2012 року. Закон передбачає застосування односторонніх санкцій щодо посадових осіб Росії, винних в порушенні прав людини на батьківщині. У грудні 2016 Сенат Конгресу прийняв законопроект, що передбачає можливість поширення дії «закону Магнітського» на інші країни, а не тільки на Росію.

Згодом «закони Магнітського» були прийняті також у Канаді, Латвії, Литві та Естонії, а відповідні законопроекти розглядаються ще в декількох країнах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Loading...