Єрмак підтвердив, що Київ не буде вести переговори з представниками так званих республік Донбасу

Київ не веде і не вестиме переговорів з представниками самопроголошених республік Донбасу. Про це заявив на брифінгу глава офісу президента України Андрій Єрмак.

«Наша позиція незмінна, я завжди її повторюю <…> Ми ніколи не вели переговори з так званими ДНР і ЛНР і не будемо ніколи їх вести», — сказав він.

У той же час Єрмак нагадав, що в мінських угодах все «чітко прописано» і під цими угодами є підписи представників Донецької і Луганської народних республік (ДНР і ЛНР). «У цих угодах є положення, за яким Україна повинна узгоджувати з представниками ЛНР і ДНР деяких законодавчих актів, — пояснив глава офісу президента України. — Але вони не є учасниками контактної групи. І при нашій каденції ніколи ними не стануть!»

«Ми хотіли припинити монополію на представництво ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей) представників ДНР і ЛНР, і ця платформа, якій ми знайшли робочу назву Координаційна рада, є реалізація цієї ідеї», — пояснив Єрмак.

За його словами, в цій платформі не повинно бути учасників, призначених державою. «Українська сторона хотіла і продовжує наполягати, щоб ця платформа була створена громадянським суспільством. Консультації тривають, після консультацій з суспільством і парламентом буде прийнято остаточне рішення», — зазначив він.

Учасники контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі 11 березня в Мінську домовилися створити так звану Консультативну раду у складі політичної підгрупи. До її складу з правом вирішального голосу увійдуть 10 представників від України, 10 — від непідконтрольних Києву районів Донецької та Луганської областей, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...