Греція завдала чергового удару по російському православ’ю

Заснована, як вважається, самим апостолом Марком Олександрійська церква оголосила про визнання Православну церкву України.

Хоча знаходиться ця церква в Єгипті, її верхівку складають греки. Рішення визнати українців братами Олександрія прийняла відразу після Афін. Точніше, після візиту туди держсекретаря США.

Православна церква України заявила, що отримала визнання ще однієї церкви — Олександрійської православної, однією з 15 загальновизнаних помісних церков.

«З радістю повідомляємо гарну новину: блаженнійший папа і патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II в п’ятницю, 8 листопада, під час божественної літургії в храмі Архангелів в столиці Єгипту вперше згадав ім’я блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Єпіфанія як предстоятеля автокефальної Православної церкви України», — повідомляється на сторінці ПЦУ в Facebook.

РПЦ з глибоким сумом сприйняла рішення Феодора Другого, заявили у відділі зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату.

Як відомо, Олександрійський патріархат — автокефальна помісна церква, формально займає друге місце в православній ієрархії. За переказами, вона заснована самим апостолом Марком.

Феодор Другий був відомий як принциповий захисник православ’я в Україні. Рік тому він здійснив візит до Одеси, в ході якого висловив солідарність з канонічною Українською православною церквою і обіцяв їй підтримку на міжнародному рівні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...