ГПУ відрила провадження проти Медведчука за підозрою у держзраді

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Віктора Медведчука за підозрою у державній зраді й сепаратизмі. Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

Генеральною прокуратурою України за зверненням народного депутата Андрія Тетерука до ЄРДР внесені відомості про вчинення главою організації «Український вибір – право народу» Віктором Медведчуком кримінальних правопорушень, що посягають на територіальну цілісність й недоторканність України, написала вона.

За її словами, глава проросійської організації «Український вибір – право народу» і глава політради партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в Києві, заявивши про необхідність утворення так названого «автономного регіону Донбас» з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

Він вважає, що такі домовленості щодо статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва, розповіла Лариса Сарган.

«Зважаючи на те, що відповідно до ст.1 Конституції України Україна є унітарною державою, територіальний устрій закріплено у ст.133 цього закону, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР, ЛНР) живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі і інформаційної підтримки», — наголосила речниця генпрокурора.

За таких обставин, наголосила вона, в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада), адже Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (ст.133), якою передбачено Донецьку та Луганську області як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави.
На даний час існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України, підкреслила Сарган.

«У даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої», — написала вона.

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю, повідомила речниця генпрокурора.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...