«Газпром» не порушив контракт, припинивши транзит, визнав «Нафтогаз»

Контракт дозволяє «Газпрому» припинити перекачку газу через територію України, заявив в Facebook глава компанії «Нафтогаз» Юрій Вітренко.


«Газпром» має таке право <…> — не поставляти газ для транзиту через зарезервовані потужності, а платити за них. Принцип «качай або плати», — пояснив він.

Так Вітренко прокоментував повідомлення про те, що російський холдинг припинив поставки в Угорщину через українську ГТС. На його думку, це наочна демонстрація того, що буде відбуватися після запуску «Північного потоку — 2», якщо Росія не розблокує транзит через Україну для інших країн.

З сьогоднішнього дня набув чинності контракт між «Газпромом» і угорською компанією MVM CEEnergy Ltd, згідно з яким Будапешт протягом наступних 15 років буде щорічно отримувати 4,5 мільярда кубометрів газу через «Турецький потік» і газотранспортні системи Південно-Східної Європи.

В Україні цю угоду назвали ударом і заявили про намір звернутися в Європейську комісію для перевірки угоди на відповідність європейському законодавству в області енергетики. Угорська влада сприйняли реакцію Києва як втручання у внутрішні справи.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...