Естонія підтримає громадян на 250 мільйонів євро

На засіданні уряд схвалив рішення направити через Касу страхування від безробіття 250 мільйонів євро на заходи, які допоможуть у надзвичайній ситуації зберегти дохід працівників.

«Поширення коронавірусу вплинуло не тільки на здоров’я жителів Естонії, а й на нашу економіку. Уряд хоче забезпечити в ситуації, що склалася збереження їхніх робочих місць і доходів нашим людям. Ми повинні зберігати спокій і впевненість, що по завершенні надзвичайного стану ми якомога швидше повернемося до звичного ритму життя і функціонуванню суспільства», — сказав прем’єр-міністр Юрі Ратас.

Роботодавці зможуть клопотати перед Касою страхування від безробіття про компенсацію заробітної плати за два місяці обраного періоду з 1 березня до 31 травня, виплати будуть робити до 30 червня 2020 року.

Компенсація буде виплачуватися працівникам, обсяг роботи або заробітна плата яких зменшилася мінімум на 30 відсотків. Дотація в основному буде розраховуватися в розмірі 70 відсотків від середньої брутто-зарплати працівника, але не більше 1000 євро на місяць. Порядок отримання компенсації передбачає, що роботодавець в той же період буде платити працівникові брутто-зарплату мінімум в 150 євро.

Про компенсації може клопотати роботодавець, економічна діяльність якого сильно постраждала під впливом коронавірусу, оборот і прибуток різко впали, а надання співробітникам роботи і виплачування зарплат ускладнилися.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Load...